NÁKUPNÝ KOŠÍK 0 položky 0 €
PRI NÁKUPE NAD 100 € - DOPRAVA ZADARMO VRÁMCI SR !!!

Vernostné zľavy pre stálych zákazníkov

Outdoorová požičovňa

Väčšina tovaru skladom

Doprava nad 100 € zadarmo

Odborne vyškolený personál

FJALLRAVEN BANER POD NEWSLETTEROM

Technológie

ProDry

Funkčná tkanina, ktorej špeciálna štruktúra tkania zabezpečuje rýchly transport telesnej vlhkosti do vonkajších vrstiev odevu. Syntetické polyesterové vlákna absorbujú menej ako 1/100 vlhkosti a takmer všetku vlhkosť odvedú ďalej od tela. Vonkajší povrch má zväčšenú plochu, ktorá zabezpečuje rýchle schnutie a odparovanie vlhkosti.

 

Tecnopile Basic Micro

Klasická verzia mikroflísovej tkaniny TECNOPILE, ktorá ti poskytne teplotný komfort pri nízkej hmotnosti. Hustota tkania zabezpečuje až 250 vlákien na ½ mm2. Výrobky z tohto materiálu sú ideálne pre použitie ako základná vrstva, či ako stredná termoizolačná vrstva pri stredných teplotách, či aktívnom pohybe.

 

Polartec 200

Huste tkaná, ľahká a odolná pletenina s krátkym vlasom, ktorá predstavuje ideálnu ochranu pred stratou telesného tepla v studených podmienkach. Je jedným z početných členov rodiny značky Polartec od renomovaného výrobcu Malden Mills.

 

Duramid Stretch RS

Materiál s vysoko odolnou DWR vodoodpudivou úpravou, kotrý používame na spevnenie obzvlášť namáhaných miest na flísových bundách. Zloženie Nylon/Spandex mu poskytuje nie len vysokú odolnosť proti predratiu, ale aj schopnosť prispôsobiť sa pohybom tela.

 

Kevlar

Výsledok výskumu vo vesmírnom priemysle. Tkanina z týchto vlákien je extrémne odolná voči predratiu a roztrhnutiu.

 

CrossWind Active

Technická priedyšná vetru odolná tkanina skladajúca sa z troch zlaminovaných vrstiev: Vonkajšia mikroflísová tkanina poskytuje teplotný komfort pri aktívnom pohybe. CrossWind membrána dýcha a je vetru odolná, čím chráni organizmus pred stratou telesného tepla.

Vnútorná nalaminovaná podšívka zabezpečuje transport telesnej vlhkosti smerom od tela a chráni CrossWind membránu pred poškodením.

 

PowerBloc Ultra

Jednovrstvový soft shellový materiál s trvácnou voduodpudivou vonkajšou úpravou (DWR). Spôsob tkania poskytuje štandardný tepelný komfort pri aktívnom pohybe, maximálnu tvarovateľnosť, čiastočnú odolnosť voči vode, vetru a vysokú mechanickú odolnosť.

 

PowerBloc 3-Pro

Unikátny soft shellový materiál z troch zlaminovaných funkčných vrstiev. Vonkajšia vrstva z nylonového vlákna je oderuvzodrná a a má trvácu voduodpudivú Teflonovú úpravu. Vnútoná termoizolačná flísová vrstva poskytuje optimálne termoizolačné vlastnosti.Medzi tieto vrstvy je zalaminovaná vode a vetru odolná membrána s vysokými parametrami, ktorá predurčuje tento materiál do najnáročnejších klimatických podmienok.

 

PowerBloc 3-Active

Modifikácia materiálu PowerBloc 3-Pro, u ktorého je vnútorná vrstva nahradená termoizolačnou transportnou vrstvou z dvojmo tkaných polyesterových vlákien, ktoré zabezpečujú optimálne termoizolačné vlastnosti a transport vlhkosti od tela na povrch materiálu. To predurčuje tento materiál pre najaktívnejšie použitie v extrémnych podmienkach.

 

Proteclime

Dvojvrstvový membránový materiál, ktorý bol vyvinutý a testovaný špecialistami v oblasti výskumu a vývoja funkčných textílií špeciálne pre značku Treksport. Jeho základné vlastnosti ho predurčujú pre použitie pri aktívnom pobyte v náročných klimatických podmienkach.

 

Zloženie materiálu:

Vysoko oderuvzdorná vrchná vrstva z Nylonu

vodeodolná a vetruvzdorná membrána Proteclime

vodný sĺpec: 20 000mm H20

priedyšnosť vodných pár: 20 000 g/m2/24hod

 

ENTRANT DT™               

Novinka od výrobcu materiálov rady Entrant od výrobcu TORAY (Japonsko). Ultraľahká 2,5 vrstvová tkanina s mikroporéznym záterom určená pre použitie pri aktivitách, pri ktorých rozhoduje rýchlosť a každý gram navyše je príťažou.

Nylonová RIPSTOP vrchná tkanina je odolná proti roztrhnutiu a predratiu, použitý impregnačný prostriedku vlákien ich dlhodobo chráni pred vpíjaním vody (viac ako 80% účinnosť po 20 pracích cykloch)

 

Zloženie materiálu:

Vrchná ultraľahká nylonová tkanina s RIPSTOP úpravou

Entrant DT™ mikroporézny PU záter poskytuje optimálnu ochranu v náročných podmienkach:

vodoodpudivosť …………………………….…… min. 20 000 mm H20

priedyšnosť ……………………………………... min. 15 000 g/m2/24 hod (metóda B-1)

DT™ - Dry Tech úprava záteru, vďaka ktorej už materiál nevyžaduje podšívanie, čo znižuje celkovú hmotnosť materiálu a produktov na minimum a zvyšuje komfort pri používaní.

 

DERMIZAX ZR™            

Trojvrstvový vrchný membránový materiál od spoločnosti TORAY z Japonska, ktorý je určený pre použitie v tých najextrémnejších podmienkach.

Hlavné vlastnosti:

vysoká voduodpudivosť,vynikajúca priedyšnosť vodných pár, extrémna odolnosť použitého impregnačného prostriedku vlákien, ktorý ich chráni pred vpíjaním vody (80% účinnosť po 100 pracích cykloch)

Na špecifických miestach použitý elastický variant tohoto materiálu.

 

Zloženie materiálu:

1. Vrchná Nylonová tkanina s vysokou odolnosťou proti predratiu a roztrhnutiu

2. Dermizax ZR™ polyuretanová (PU) membrána.

vodoodpudivosť …………………………….…… min. 20 000 mm H20

priedyšnosť vodných pár...……………………... min. 30 000 g/m2/24 hod (metóda B-1)

3. Nalaminovaná podšívka chrániaca membránu pred mechanickým poškodením

 

DERMIZAX EV™

Dvojvrstvý vrchný membránový materiál od spoločnosti TORAY z Japonska, ktorý je určený pre aktívne použitie v náročných klimatických podmienkach. Hlavné vlastnosti: vysoká voduodpudivosť, vynikajúca priedyšnosť, extrémna odolnosť použitého impregnačného prostriedku vlákien, ktorý ich chráni pred vpíjaním vody (80% účinnosť po 100 pracích cykloch)

Na špecifických miestach použitý elastický variant materiálu pre úplnú slobodu pohybu

 

Zloženie materiálu:

1. Vrchná odľahčená polyesterová tkanina s oderuvzdornou úpravou

2. Dermizax EV™ polyuretanová (PU) membrána.

 

vodoodpudivosť …………………………….…… min. 20 000 mm H20

priedyšnosť ……………………………………... min. 16 000 g/m2/24 hod (metóda B-1)

 

TecLoft 4

silikonizované 4-dutinkové duté vlákno novej generácie, ktoré sa vyznačuje zvýšenými termoizolačnými vlastnosťami a trvácnosťou v porovnaní s klasicky používanými polyesterovými vláknami tejto triedy. Vďaka svojej konštrukcii a úprave si udržiava svoje vlastnosti počas celej životnosti produktu.

 

Primaloft Sport

Izolačná technológia Primaloft bola pôvodne vyvinutá na objednávku armády Spojených štátov Amerických ako syntetická anti-mikrobiálna a hypolalergická náhrada páperia. Ľahučké a neuveriteľne jemná izolácia Primaloft je tvorená miliónmi vzdušných priestorov sústredených v mikrovláknovej seti. Patentovaná mikrovláknová štruktúra neabsorbuje vlhkosť a vodu, takže Primaloft výplň vás výborne udrží v teple aj vo vlhkom prostredí. 

 

Páperie/Down

 Husacie Páperie je jedným z najlepších prírodných termoizolačných materiálov. Dokáže udržať teplo aj v extrémnych podmienkach pri nízkej hmotnosti a vysokej zbaliteľnosti. Pomer použitého páperia a drobného peria je 90:10 v prospech páperia. Spacie vaky z páperia vyžadujú viac starostlivosti v porovnaní so syntetickými, no poskytujú nadštandartný komfort a tepelnoizolačné vlastnosti.

 

Cordura:

Špičková technická tkanina s extrémnou pevnosťou a odolnosťou proti oderu. Cordura je polyamidová tkanina mechanicky 3- krát odolnejšia ako bežný polyester, 2-krát odolnejšia ako Nylon. Úžitkovú hodnotu produktu z Cordury zvyšuje silný polyuretánový záter a vodoodpudivá úprava teflon.

 

Duratex:

Technická tkanina tretej generácie s vynikajúcim pomerom medzi hmotnosťou, odolnosťou voči oderu a roztrhnutiu s vodoodpudivou úpravou. Zvláštna úprava polyesterového vlákna, ako aj dôsledný nános Polyuretánového záteru a povrchová úprava látky predurčujú tento materiál pre použitie pri produktoch určených do náročných podmienok.

 

Duramid:

Technická polyamidová tkanina s konštrukciou a spôsobom tkania ako v prípade materiálu Cordura. Na rozdiel od Cordury pri jej tkaní nie sú používané vlákna Invista, ale extrémne odolné odľahčené nylonové vlákna s voduodpudivou DWR úpravou, čo umožňuje znížiť hmotnosť batohov. Vďaka polyuretanovému záteru je materiál vysoko vodeodolný.

 

YKK

Zipsy jedného z najrenomovanejších výrobcov zipsov na svete zaručujú dlhodobú trvácnosť a vysokú funkčnosť celého výrobku.

 

GORE-TEX

Gore-tex je membránový materiál, tvorený zlaminovaním dvoch (vrchná a prostredná) alebo troch vrstiev:

vrchná vrstva - zvyčajne polyester

prostredna vrstva - membrána vyrobená z mikroporézneho expandovaného polytetrafluoretylénu (teflon)

vnútorná vrstva - dotykový materiál

Membrána je mikroporézna - na 1 cm² obsahuje až 1,4 miliardy mikropórov. Každý z týchto pórov je približne 20 000-krát menší ako najmenšia kvapka vody a zároveň 700-krát väčší ako molekula vodnej pary čo spôsobuje výnimočnosť tejto látky - je maximálne vodovzdorná a zároveň veľmi priedušná (ľudské telo dýcha a tým vypúšťa vodnú paru, ktorá sa mení na pot).

GORE-TEX je aj vetruvzdorný. Závany vetra zachytáva štruktúra membrány, ktorá pripomína stavbu kríkov. Čím silnejší vietor tým je pre neho membrána neprekonateľnejšia. Vrchná textilná vrstva u materiálov, ktoré majú membránu je opatrená vodeodpudivou DWR (Durable Water Repellent) úpravu, ktorá spôsobuje, že sa na povrchu tvoria kvapky, ktoré stečú dole.

Druhy materiálu Gore-tex:

Gore-tex 2L series

Ide o membránu skladajúcu sa z dvoch vrstiev. Prvou vrstvou sú odolné a zaroveň priedušné materiály, najčastejšie polyester a tou druhou je samotná membrána Gore-tex, často z vnútornej strany prekrytá sieťkou.

Poznáme viacero druhov takýchto typov membrán Gore-tex:

- Gore-tex Venon 2L - shell 94% Polyamid Nylon/ 6% Elastan , 164g/ m2

- Gore-tex Orion 2L - shell 100% Polyamid Nylon , 167g/ m2

- Gore-tex Perionac 2L - shell 100% Polyamid Ripstop , 94 g/m2

- Gore-tex Zenith 2L - shell 100% Polyamid 6.6 , 134 g/ m2

- Gore-tex Heather 2L - shell 100% Polyester so špeciálnou štruktúrou

Gore-tex 3L series

Membrána Gore-tex navrhnutá do tých najťažších podmienok. Vysoko odolná voči predratiu a roztrhnutiu.

Skladá sa z troch vrstiev: velmi odolný vrchný materiál, membrána Gore-tex a vnútorný ochranný záter.

Poznáme viacero druhov takýchto typov membrán Gore-tex:

- Gore-tex Pro Varuna 3L - 86% Polyamid 6X6/ 9% Lycra/ 5% Elastan , 195g/m2

- Gore-tex Pro Khumbu 3L - 100% Polyamid , 159 g/m2

- Gore-tex Pro Titanium 3L - 100% Polyamid , 109 g/m2

- Gore-tex Pro Astral 3L - 100% Polyamid 6.6 ripstop , 108g/m2

- Gore-tex Plain 3L - 100% Polyamid,  Breathability RET < 9 m²Pa/W

- Gore-tex Holberg RS 3L - 100% Polyester, Breathability RET < 9 m²Pa/W

Gore-tex 3L Active

Trojvrstvová membráne Gore-tex novej generácie. Ľahšia, zbalitelnejšia a priedušnejšia. Navrhnutá pre maximálny komfort v tých najťažších podmienkach.

- Gore-tex Active Pampero 3L - 100% Polyamid ripstop , 94g/m2

 

G-1000

Materiál G-1000® je klasikou oblečenia Fjällräven. Hustotkaný materiál je zmesou 65% polyesteru a 35% bavlny, čo ho robí odolným voči vetru a neuveriteľne pevným. Impregnácia mu dodáva odolnosť voči vode, ktorú možno ešte zlepšiť ekologickým voskom Greenland. Tento pevný materiál odvádza efektívne vlhkosť tela a je ideálnym materiálom pre outdoor.

Druhy materiálov G-1000:

G-1000 ORIGINAL – TRVÁCNY ORIGINÁL

G-1000® Original je zárukou všetkých outdoorových zážitkov. Pôvodne bol tento materiál vyvinutý na stany. Mal zaručiť ľahké a trvácne výrobky. Bol testovaný vo všetkých typoch poveternostných podmienok - od arktických, či subarktických expedícií až po oddych na kávu na skalách v lese. Dnes predstavuje jeden z najprispôsobivejších a najtrvácnejších materiálov.

G-1000 SILENT – TICHÝ A JEMNÝ

G-1000® Silent je verziou  G-1000® Original s česaným povrchom. Je tichý a zároveň jemný. Výmenou za nižšiu pevnosť ponúka česaný povrch tichý materiál ideálny na poľovačky, či výlety do prírody. Oblečenie pritom môžete nosiť tak často ako len chcete.

G-1000 LITE – ĽAHKÝ A CHLADIVÝ

G-1000® Lite má nižšiu hmotnosť a zároveň chladí viac ako G-1000® Original, čo z neho robí ideálny, ľahký materiál na trekkingové, dlhotrváce oblečenie. G-1000® Lite je vyrobený z Ripstop, čo znamená, že aj napriek nízkej hmotnosti zaručuje dlhotrváce použitie.

G-1000 ECO – EŠTE ZELENŠÍ VÝBER

Všetky naše výrobky z materiálu G-1000® sú určené na dlhodobé nosenie, takže nový výrobok nebudete potrebovať veľmi dlhý čas a šetríte tým životné prostredie. Materiál G-1000® Eco Materiál G-1000® je v rešpektovaní prírody ešte dôslednejší, pretože pochádza zo zmesi organickej bavlny a recyklovaného polyesteru.

 

Hydratic®

Oblečenie odolné voči vetru a vode vyrobené z materiálu Hydratic® umožňuje únik telesnej teploty a zabraňuje nepríjemnemu poteniu. Oblečenie je priedušné, ale vodeodolné, čo znamená, že chráni pred dažďom a vlhkom a zároveň odvádza pot. Hydratic®  sa používa ako povrchová úprava, laminátová, alebo voľná podšívka. Dodáva oblečeniu vodeodolnosť a priedušnosť.

Vodeodolnosť sa meria vodným stĺpcom, teda na materiál sa vyvíja tlak dovtedy, kým nezačne prepúšťať vodu. Čím vyššia hodnota vodného stĺpca, tým vyšší tlak materiálu. Technicky to môžeme vyjadriť tak, že výrobok,  ktorý má vodný stĺpec 1000 mm je vodeodolný, hoci naň môže byť vyvinutý aj vyšší tlak, napr. pri kľaknutí si na vlhký povrch.Oblečenie s Hydratic® má vodný stĺpec od 5,000 do 20,000 mm.Priedušnosť sa meria v gramoch vody na m2 za 24 hodín, t.j. koľko vlhkosti sa za deň odparí. Hydratic® má priedušnosť od 3,000 do 15,000 gramov. Čím vyššia hodnota, tým viac vlhkosti materiál prepúšťa smerom von.

 

Hydratic® Silent

Špeciálne navrhnutý tichý materiál. Je 100% odolný voči vetru, voči vode a priedušný, pre ešte lepšiu funkčnosť a pohodlie. Má česaný povrch, takže výrobky z neho sú veľmi tiché, jemné a funkčné.

 

MT

MT, alebo Micro Travel je zmes micropolyamidu a bavlny, jemná na dotyk. Tento materiál je ľahký, pevný a pohodlný. Chráni pred UV žiarením, je jemne odpudivý voči vode a takmer vôbec sa nekrčí.Navyše s vysokou priedušnosťou. 

Rýchloschnúci

Oblečenie z materiálu MT je vysoko priedušné a rýchlo sa suší – až trikrát rýchlejšie ako výrobky z bavlny.

Ľahký

Oblečenie vyrobené z materiálu MT je ľahké a takmer vôbec sa nekrčí, ideálne oblečenie na cestovanie a dobrodružstvá v teplom počasí.

Ochrana proti UV žiareniu

MT je vysokoochranný materiál, ktorý tlmí takmer celkovo UV žiarenie, alfa aj beta lúče. Poskytuje dvakrát vyššiu ochranu ako podobné výrobky z bavlny.

 

LOW IMPACT

Jedná sa o označenie ekologického štandardu, ktorý je založený na dvoch podmienkach. Prvou podmienkou je eco-friendly materiál (minimálne 40% hmotnosti produktu musí byť z eco-friendly materiálu). Druhou podmienku je certifikát (minimálne 80% hmotnosti materiálu musí byť označené ako BLUESIGN®.

Navštívte nás v kamennej predajni:
adresa Pozicovna
FOTOGALÉRIA
imageimageimageimage
videozona
blaguss.jpg of_trekland.jpg bubo.jpg

PODMIENKY

Doprava

Obchodné podmienky

Reklamačný poriadok

Ochrana osobných údajov

TREKLAND

O nás

Predajne Trekland

Zľavový systém

OSTATNÉ

Na stiahnutie

Veľkostné tabuľky

KONTAKT

Kontakt

INVERSE | enjoy in peace