NÁKUPNÝ KOŠÍK 0 položky 0 €
PRI NÁKUPE NAD 100 € - DOPRAVA ZADARMO VRÁMCI SR !!!

Bez prírody nie sme ničím.

Pridal: user admin | datum 10. 5. 2017 | oko 7068

Bez prírody nie sme ničím!

Ekologické princípy značky Fjällräven.

Príprava kolekcie turistického oblečenia a doplnkov na celú sezónu a pre všetkých predajcov značky Fjällräven je veľmi náročný a dlhý proces. Výroba sa zadáva s 8 mesačným predstihom a vo veľkých objemoch. Väčšina tovaru sa produkuje najmä na áziskom kontinente. Nachádzajú sa tu požadované technológie a výrobné kapacity.

V ázijských krajinách nie sú zavedené také prísne environmentálne štandardy ako u nás. Taktiež producenti surovín ako je bavlna, perie, vlna, bambus, lyocel, koža, dural a mnoho ďalších nevyužívajú vždy šetrné a ekologické postupy.
V ázii veľa závisí od zadávateľa výroby. Ten si môže vybrať továreň, ktorá má výrazne lepší prístup k ľuďom aj k ekológii. Samozrejme cena výroby bude vyššia. Značka Fjällräven sa rozhodla nerobiť kompromisy. Vždy hľadajú najšetrnejšie výrobné postupy a dodávateľov, ktorí sú schopní dlhodobo dodržiavať nároky na ekologickú stránku výroby.

Spoločnosť Fjällräven viac ako 50 rokov vyvíja turistické oblečenie a vybavenie. Postupne sa sformovali aj environmentálne zásady podľa ktorých je navrhovaná a vyrábaná kolekcia Fjällräven. Pri každej kolekcii vývojári skúmajú aj vplyv výroby a materiálov na životné prostredie. Podľa toho sa volia materiály a hľadajú sa dodávatelia a výrobné kapacity.

Čo to v praxi znamená?

- Pre výrobu stanov vývojový tím Fjällräven hľadal fabriku s vyspelým výrobným procesom. Pri povrchovej úprave tyčiek sa používajú metódy s nižším dopadom na životné prostredie.

- Oblečenie s membránou Eco-shell je vyrábané z recyklovaného polyesteru a bez fluóruhlíkovej impregnácie (PFC).

 

- Pokračovateľ série batohov Kanken - Re-Kanken sa vyrába výhradne z recyklovaného polyesteru. Na výrobu jedného Re-Kankenu je potrebných celkovo 11 PET fliaš. Na farbenie látky je použitá nová technológia "SpinDye". Farbivo je pridávané už na začiatku výroby látky a tak sa spotrebuje menej vody a energie. Táto technológia je drahšia nakoľko nie je veľmi rozšírená.

 

- Perie používané v spacákoch, bundách a iných produktoch Fjällräven je získavané iba zo zvierat zabitých pre mäso. Pôvod peria je sledovateľný celým dodávateľským reťazcom až na farmu. Tento princíp je zhrnutý v záväzku "Down Promise".

 

- Materiál G-1000 je zložený so 65% plyesteru a 35% bavlny. Polyester je ropný produkt a pri jeho výrobe sa spotrebuje veľa energie. Bavlna potrebuje veľa pôdy a vody. Preto Fjällräven od roku 2017 využíva pri nových produktoch materiál G-1000 Eco. Ten je vyrobený z recyklovaného polyesteru a z organickej bavlny. Pri pestovaní organickej bavlny sa nepoužívajú pesticídy a syntetické hnojivá. Do roku 2020 by mal materiál G-1000 nahradiť materiál G-1000 Eco na všetkých produktoch.

 

- Všetky produkty Fjällräven sú navrhované a testované s cieľom dosiahnuť čo najdlhšiu životnosť. Samozrejme v rámci požadovaných vlastností a hmotnosti nie sú nezničiteľné.

- Väčšina oblečenia, batohov, doplnkov a príslušenstva sa dá dobre opravovať a sú dostupné náhradné diely. To je dôležité z dlhodobého hľadiska. Správne udržiavaný výrobok bude dlho slúžiť svojmu účelu a nezaťaží toľko životné prostredie.

- Fjällräven testuje recyklované materiály, či spĺňajú všetky požiadavky na funkčnosť.


Tento zodpovedný prístup je presadzovaný v rámci celej štruktúry značky a považuje sa za štandard. Výsledkom je podstatné zníženie dopadu výroby na životné prostredie a zodpovednejší prístup k našej budúcnosti.

 

 

blaguss.jpg of_trekland.jpg bubo.jpg

PODMIENKY

Doprava

Obchodné podmienky

Reklamačný poriadok

Ochrana osobných údajov

TREKLAND

O nás

Predajne Trekland

Zľavový systém

OSTATNÉ

Na stiahnutie

Veľkostné tabuľky

KONTAKT

Kontakt

INVERSE | enjoy in peace